Stypendia dla młodych naukowców - ICRR 2023

       Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Główny PTBR przyznał środki na stypendia pokrywające koszty udziału młodych naukowców w 17. Międzynarodowym Kongresie Badań Radiacyjnych (ICRR 2023), który odbędzie się w Montrealu (Kanada) w terminie 28-30 sierpnia 2023 r. Informacje o konferencji zamieszczone są na stronie: https://na.eventscloud.com/website/49433/#

       Dostępne są 2 stypendia o wysokości do 10,000 zł każde. Stypendia te przeznaczone są na pokrycie realnie poniesionych kosztów opłaty rejestracyjnej i delegacji służbowej (transport, noclegi, diety). Od maksymalnej kwoty 10000 zł odlicza się wartość innych stypendiów na udział w tej konferencji uzyskanych przez uczestnika od ICRR, ERRS lub innej organizacji. Stypendia PTBR przyznane będą w drodze konkursu.

       O przyznanie stypendiów mogą ubiegać się członkowie PTBR w wieku do 35 lat. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia do konkursu pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do zgłoszenia należy dołączyć streszczenie swojego wystąpienia na konferencji, listę swoich publikacji z okresu ostatnich 5 lat oraz krótki list popierający wystawiony przez opiekuna naukowego lub przełożonego. Termin przysyłania zgłoszeń mija 2 czerwca 2023 r.

       Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 6 czerwca 2023 r. Decyzję o przyznaniu stypendiów podejmie Komisja Nagród PTBR biorąc pod uwagę poziom naukowy zgłoszeń oraz dorobek publikacyjny zgłaszającego.

       Zapraszamy do składania zgłoszeń.